УкраїнськаEnglish

Історія

Основні етапи становлення:
  • 30.08.1957 р. – 01.12.1961 р. – Центральні фінансові курси
  • 01.12.1961 р. – 25.10.1963 р. – Львівський філіал Чернівецького фінансового технікуму
  • 25.10.1963 р. – 24.12.1993 р. – Львівський фінансовий технікум
  • 24.12.1993 р. – 16.11.1998 р. – Львівський фінансово-економічний коледж
  • 16.11.1998 р. – 13.07.2004 р. – Львівський державний фінансово-економічний інститут
  • з 13.07.2004 р. – Львівська державна фінансова академія
Історія Львівської державної фінансової академії бере свій початок 30 серпня 1957 року. Саме тоді були створені Центральні фінансові курси Мінфіну УРСР для підвищення кваліфікації працівників фінансової системи (наказ Мінфіну УРСР від 30 серпня 1957 р. № 52). Протягом двох місяців (вересень-жовтень 1957 року) в.о. директора курсів був Чуєшов Олександр Павлович, а завідувачем навчальної частини – Климчук Іван Степанович. З 20 листопада 1957 року директором Центральних фінансових курсів було призначено Алєксєєнка Михайла Максимовича, а завідувачем навчальної частини – Череповську Феодосію Степанівну.
Новоствореним курсам була передана вся матеріально-технічна база разом з будинком по вул. Коперника, 3. Історія навчального закладу тісно переплітається з історією цього будинку, який знаходиться в самому центрі нашого старовинного міста Львова. Будинок був споруджений свого часу для італійської страхової компанії Assicurazioni Generali з міста Трієста. Пізніше будинок переходить у відомче підпорядкування Держстраху СРСР. Невдовзі, після визволення Львова від німецьких військ, тут починають діяти тримісячні Республіканські курси з підготовки працівників системи Державного страхування.
 

uyuyu

 

 

 

 

 

 

Алєксєєнко М. М.

 
Перші згадки про листування майбутнього власника будинку Яна Марішлера з магістратом м. Львова датуються 20 грудням 1867 року. У цілому будівельні роботи були завершені 1910 року, однак численні перепланування на вимогу магістрату, а також встановлення складної системи освітлення, яку монтувала віденська фірма Monovatlampen, тривали аж до 1939 року. Будинок створено за проектом знаного львівського зодчого А. Захаревича у стилі пізньої сецесії – австрійського варіанту архітектурного модерну. Інтер’єр та екстер’єр споруди увібрали всі найяскравіші риси цього стильового напряму. Зокрема, гармонійну композицію будинку підкреслюють майолікові (порцелянові) вставки, маскарони (скульптурна деталь у вигляді маски) та чотири символічні статуї на фронтоні роботи З. Курчинського. Справжньою окрасою споруди є також горельєф „Піклування” над входом. Сьогодні заплановано масштабні реставраційні роботи з відновлення первісного вигляду фасаду будинку.

 

 
1961 року на базі Центральних фінансових курсів було утворено Львівський філіал Чернівецького фінансового технікуму (наказ Мінфіну УРСР від 1 грудня 1961 р. № 0109). Директором призначено –Череповську Феодосію Степанівну, а заступником директора з навчальної роботи – Романова Леоніда Павловича. У листопаді 1962 року Череповська Ф.С. була переведена в аспірантуру Львівського торгово-економічного інституту, відтак з 1.11.1962 року директором став Романов Леонід Павлович, а заступником директора з навчальної роботи стала Панкова Людмила Йосипівна. Співпраця з фінансовими органами та установами з різних областей України давала можливість здійснювати підготовку висококваліфікованих спеціалістів.

Романов Л. П.

Панкова Л. Й.

 

 

 

 

 

 

 

Квасова Р. П.

1963 рік – поворотний в історії нашого навчального закладу, адже на базі Львівського філіалу Чернівецького фінансового технікуму створено Львівський фінансовий технікум (наказ Мінфіну УРСР від 25.10.1963 р. № 109). Статус самостійного навчального закладу відкривав нові перспективи для подальшого розвитку та удосконалення, уможливив збільшення кількості студентів, розширення штату педагогічних працівників, покращення матеріально-технічної бази. Новостворений технікум розміщувався за звичною адресою – Коперника, 3. Директором було призначено Леоніда Павловича Романова, а заступником з навчальної роботи – Панкову Людмилу Йосипівну. З січня 1966 року заступником директора з навчальної роботи стала Квасова Раїса Павлівна. З 1 червня 1978 року директором технікуму призначено Феодосію Степанівну Череповську, а Романов Леонід Павлович за станом здоров'я переходить на посаду викладача.

Череповська Ф.С.

 
З метою вдосконалення навчально-методичної роботи та підвищення педагогічної майстерності у технікумі діють п’ять предметних циклових комісій (соціально-економічних, загальноосвітніх, облікових, фінансових дисциплін та аналізу фінансово-господарської діяльності), створено методичну раду. 22 серпня 1983 року на посаду заступника директора з навчальної роботи призначається Бек Валентина Леонідівна.
 

 

 

 

 

 

 

Буряк П. Ю.

З 1 вересня 1988 р. директором технікуму призначено Буряка Петра Юрійовича. Розпочинається новий період у розвитку навчального закладу: суттєво підвищується рівень підготовки майбутніх спеціалістів фінансової справи, удосконалюються форми і методи навчальної та виховної роботи.
1993 року згідно з наказом Мінфіну України від 24.12.1993р. № 114 технікум реорганізовано у Львівський фінансово-економічний коледж. Новий етап розвитку навчального закладу започатковано Постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 1998 року № 5 „Про створення Львівського державного фінансово-економічного інституту”. У липні 2004 року розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13.07.04 р. № 471-р інститут реорганізовано у Львівську державну фінансову академію.
 

 

 

 

 

 

 

Бек В. Л.

З 1988 року навчальний заклад очолює доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України Буряк Петро Юрійович, а його незмінним заступником з навчально-методичної роботи є доцент, заслужений працівник освіти України Бек Валентина Леонідівна.