УкраїнськаEnglish

факультети кафедри → кафедри → каф фіз вихов

Кафедра фізичного виховання

  Кафедра фізичного виховання створена у 2000 році. Очолює кафедру кандидат біологічних наук, доцент, майстер спорту СРСР Г.Д.Галайтатий. Навчальний процес забезпечують: кандидат педагогічних наук, доцент О.Д.Махонін, кандидат біологічних наук, доцент О.В.Мусієнко, ст. викладач О.Г.Васецька, ст. викладач О.М.Мартинів, ст. викладач, майстер спорту СРСР О.В.Шукатка, ст. викладач О.В.Ткачук

  Кафедра проводить навчальну, виховну, оздоровчу і тренувальну роботу, яка спрямована на підготовку якісних, усебічно розвинутих, готових до високопродуктивної праці спеціалістів.

  Питання результативності процесу фізичного виховання, його впорядкування, матеріального та науково-методичного забезпечення перебувають у центрі уваги кафедри. Головною метою роботи є реальне покращення стану здоров’я та підвищення працездатності студентів. Цим проблемам підпорядковані всі напрямки кафедральної роботи, теми наукових і методичних публікацій, наукових досліджень та конференцій, тематика методичних семінарів.

  Кафедра впроваджує сучасні методи організації навчального процесу підготовки фахівців, має власну, оптимально збалансовану оціночну систему з фізичного виховання.

  Викладачі кафедри за 9 років опублікували 96 наукових праць, видали 30 методичних розробок, збірників наукових праць. Відбулись 5 регіональних науково-практичних конференцій під назвою "Актуальні проблеми організації фізичного виховання студентської та учнівської молоді”. Кафедра бере участь у роботі студентської наукової конференції академії окремою секцією.

  Налагоджена робота навчальних, спеціальних медичних груп та спортивних секцій. Поліпшилась за останні роки якість проведення занять із групами спортивного відділення. Це дозволило досягнути високих результатів у змаганнях за програмою "Універсіади Львівщини”. Наші студенти постійно займають призові місця з різних видів спорту. Академія за спортивним рейтингом входить у десятку найкращих на Львівщині. У другій групі в комплексному заліку серед 20 ВНЗ академія постійно займає 3–4 місця, випереджуючи у рейтингу команди із розвиненою спортивною базою університету внутрішніх справ, академії друкарства, університету безпеки життєдіяльності, інституту банківської справи та ін.

  Показником зростання рівня фізкультурної та оздоровчої роботи в ЛДФА є збільшення кількості секцій з різних видів спорту. В них займаються близько 220 студентів. В обласних змаганнях краще за інших виступають збірні команд із спортивного туризму, гандболу, шахів волейболу, настільного тенісу, плавання, тенісу. Всього за останні 3 роки призерами "Універсіади Львівщини” ставали понад 60 студентів. Серед них такі, як Буйна Назар, Євтушенко Тетяна, Прихідько Андрій, Юрків Микола, Ферендюк Роман, Поливач Ольга, Політило Андріан, Возний Олег, Тарнавська Наталя, Заторський Данило,Романів Ростислав,Дончишок Іван, Мартиновська Софія,Рудка Наталя, Ковач Аліна.

  Наша студентка Ольга Стадник стала дворазовою чемпіонкою Європи серед юніорів з карате, а також перемогла на чемпіонаті України у 2008 році серед дорослих.

  В академії відбуваються спортивні змагання серед студентів різних курсів та навчальних груп з ігрових видів спорту, армреслінгу, спортивного туризму, спортивного орієнтування, легкої атлетики. Найкращі спортсмени згодом беруть участь у міських та обласних змаганнях.

  Туристичні походи організовуються в умовах спортивних перегонів, конкурсів, естафет. Переможців нагороджують грамотами, цінними подарунками. Досягнення наших студентів завжди висвітлюють на сторінках газети "Академія плюс”.

  Слід відзначити особисті спортивні здобутки доцентів О.Д.Махоніна та Г.Д.Галайтатого. Вони постійно виборюють призові місця на Всеукраїнських та обласних турнірах з лижних перегонів, веслування, входять у перелік найкращих спортсменів – ветеранів області.

  За навчальною програмою з фізичного виховання понад 600 студентів щосеместру тестуються за схемою державних тестів. Близько 500 студентів охоплено тестуванням за тематикою наукових досліджень. На підставі отриманої інформації коригується навчальна програма, розробляються індивідуальні завдання для студентів та програми для спеціальних медичних груп. Спортивна база академії (ігровий зал – 105,3 кв. м., два тренажерних зали – 90, 6 кв.м.) дозволяє займатися студентам у позанавчальний час та проводити низку змагань внутрішнього чемпіонату ЛДФА.

  У 2008 році розпочато будівництво спортивного комплексу.