УкраїнськаEnglish

Психолог радить

Цінності сучасного студентства
Процес становлення соціальної зрілості молоді, її життєвий вибір відбуваються у всіх основних сферах життєдіяльності особи, реалізовуючись за допомогою навчання і виховання, засвоєння і перетворення досвіду старших поколінь. Основними соціально-психологічними регуляторами цього процесу й водночас показниками становища молоді в суспільстві виступають ціннісні орієнтації, соціальні норми і установки.
 Стаття повністю...

Міфи про тести IQ
Тест на вимірювання коефіцієнта інтелекту (IQ) розробив ГансАйзенк в 40-х роках XX сторіччя і набув в Європі шаленої популярності, а його автор став знаменитістю. Вислів на зразок: «У нього низький IQ» став евфемізмом характеристики: «Він дурень». Що, до речі, не зовсім так. Адже інтелект визначається як сукупність пізнавальних здібностей людини, які свідчать про його рівень мислення й здатність розв’язувати складні задачі. Тому завданням тестів на інтелект є виявити, який тип мислення найрозвиненіший в людини — образний, логічний, вербальний і т. д., а також оцінити його пам’ять, рівень розвитку, уваги.
Стаття повністю...
 

Обережно! Вами маніпулюють.
І вас, і мене, і більшість людей, що живуть на землі, відтоді, як ми починаємо розмовляти й розуміти, що нам говорять, намагаються контролювати, маніпулюючи нашими емоціями. Ви хочете зробити одне, а друг, сусід чи родич сподівається, очікує, хоче чи навіть вміло примушує нас зробити щось інше. Це викликає внутрішню кризу: вам хочеться відмовитися, але ви боїтесь, що ваш друг образиться. Можливо, ви хвилюєтесь, що причини для відмови недостатньо обґрунтовані. Цим ви даєте нагоду іншим людям змусити вас відчувати вину і неспокій, чи незнання чогось. Тим, хто маніпулює нами, ми наче поступаємось своєю гідністю, самоповагою, контролем за власною поведінкою і відповідальністю.
 Стаття повністю...