УкраїнськаEnglish

Загальні відомості

 

  Історія відділу бере свій початок з 2000 року, коли у Львівському державному фінансово-економічному інституті було створено Центр інформаційних технологій. Основною причиною створення такого центру було значне зростання обсягів робіт, пов'язаних з обслуговуванням і ремонтом комп'ютерної техніки в інституті та налаштуванням програмного забезпечення, яке застосовували в роботі підрозділів Академії та навчальному процесі. На початку своєї діяльності в Центрі інформаційних технологій працювали В.Ю. Ситник (керівник) та М.І. Берест (ст. лаборант), які обслуговували парк ПК ЛДФЕІ, виконували весь комплекс робіт, пов'язаний з пошуком та інсталяцією програмного забезпечення. У комп'ютерних лабораторіях ЛДФЕІ, починаючи з 1989 року, працювали перші вітчизняні ПК – Іскри 1030, Іскри 1030М, а також Іскри 1140. Згодом комп'ютерну техніку стали оновлювати сучасними моделями.
  Одночасно з розвитком комп'ютерної бази інституту відбувалась організація видавничої діяльності. У 2000 році Центр інформаційних технологій був перейменований на Центр інформаційних технологій та видавництва, в якому почав розробляти макети і тиражувати поліграфічну продукцію технічний редактор Я.О. Задвірний.
  У 2001 році центр інформаційних технологій та видавництва був реорганізований у відділ технічних засобів навчання та видавництва. У відділі працюють: начальник відділу – В.Ю. Ситник, інженер – М.І. Берест, програміст В.В. Трайда, технічний редактор – Я.О. Задвірний, літературний редактор – Н.М. Калинів, оператори копіювальної техніки – Л.Є. Паук, Л.О. Будзин, лаборанти – І.Я. Вороняк, В.В. Керницька, Н.Д. Полякова, Н.Г. Юлова, Ю.В. Будко, О.Я. Якимів
  Відділ має у своєму розпорядженні різографи, коллатор, кольоровий принтер, копіювальні апарати, різноманітну мультимедійну та комп'ютерну техніку.
  Працівники відділу створили локальну комп'ютерну мережу, що об'єднує близько 250 персональних комп'ютерів у підрозділах та комп'ютерних лабораторіях. Вона організована на базі трьох серверів з ОС Linux та Windows 2003 Server Enterprise. Два сегменти мережі, що розташовані в різних корпусах ЛДФА, об'єднані з використанням технології VLAN.
  Свого часу було створено веб-сайт Львівської державної фінансової академії. Кожен охочий може довідатися тут останні новини з життя Академії. На сьогодні студенти мають доступ до електронної бібліотеки, можуть ознайомитись із сучасними книгами, що представлені на книжковому ринку, поглиблювати свої знання у різних царинах науки.
  Працівники відділу забезпечують роботу понад 280 одиниць персональних комп'ютерів у лабораторіях та підрозділах (Celeron 1.7, Pentium IV 2.6), різноманітної копіювальної, мультимедійної та офісної техніки.
  Відділ технічних засобів навчання та видавництва також активно займається видавничою діяльністю. Завдяки плідній праці колективу ВТЗНВ у Львівській державній фінансовій академії виходить щоквартально газета "Академія – Плюс”, а також "Вісник ЛДФА. Гуманітарні науки” за редакцією доктора педагогічних наук, професора Г.П. Васяновича.