УкраїнськаEnglish

Наукова робота → Студентська наука

Студентська наукова робота

 
  Сучасний фахівець є гармонійно розвиненою людиною, яка володіє високими особистісними якостями та при цьому має можливість максимально реалізувати свій творчий та інтелектуальний потенціал. З огляду на це, у Львівській державній фінансовій академії особлива увага приділяється роботі по залученню до науково-дослідної і науково-практичної роботи обдарованої студентської молоді.
  Студентська науково-дослідна робота організовується і спрямовується 11 кафедрами академії, при яких функціонують студентські наукові гуртки, як структурні підрозділи Студентського наукового товариства (СНТ) ЛДФА.
  У центрі уваги студентів-науковців знаходяться актуальні проблеми соціально-економічного розвитку в країні. Під керівництвом викладачів кафедр вони плідно працюють над дослідженням цих тем, беручи активну участь у роботі різноманітних наукових конференцій, конкурсів, проектів, які проводяться як Львівською державною фінансовою академією, так і іншими ВНЗ, апробовуючи на них отримані результати.
  Із періодичністю раз на два роки на базі ЛДФА проводиться Міжвузівська студентсько-аспірантська конференція, яка у 2010 р. набуває статусу міжнародної. Так в листопаді 2010 р. відбулась XII Міжнародна студентсько-аспірантська конференція «Перспективи розвитку фінансових систем європейських країн в умовах виходу із кризи». У заході взяло участь понад двісті шістдесят учасників з тридцяти вищих навчальних закладів України, у тому числі й делегації від двох закордонних партнерів академії – Політехніки Лодзької та Університету Лодзького (Республіка Польща).
  Студенти академії постійно беруть участь у I та ІІ турах Всеукраїнської студентської олімпіади та Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук.
  У 2010-2011 н.р. учасниками ІІ туру Всеукраїнської студентської олімпіади стали із спеціальності «Фінанси» – Войтинська Марія та Стеблецька Юлія (505 гр.); з дисципліни «Інвестування»– Митлович Тарас (303 гр.); із спеціальності «Економічна кібернетика» – Лаб'як Василь та Дільна Оксана (409гр.); з дисципліни «Податкова система» – Павловська Василина та Сухецька Марта (405 гр.).
На ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт було надіслано такі кращі наукові дослідження : «Доходи місцевих бюджетів: методи формування та резерви зростання» (Пришляка Степана – студента 506гр.), «Тенденції розвитку підприємств лісового господарства та визначення напрямів покращення їх фінансового стану» (Джумелі Ольги – студентки 405гр.), «Оптимізація податкового планування на підприємстві» (Роман Олександри – студентки 403 гр.). Автор останньої роботи була нагороджена Дипломом III ступеня.
  ЛДФА тісно співпрацює з Міжнародним благодійним фондом «Україна 3000», в межах щорічного проведення Всеукраїнського молодіжного конкурсу «Новітній інтелект України». Даний захід проводиться з метою пошуку, підтримки та залучення талановитої молоді до активної суспільної, наукової діяльності і активізації в Україні наукового молодіжного руху. Конкурс складається із 4-х конкурсних номінацій:
1. Конкурс прикладних досліджень з гуманітарної та економічної тематики (на задані організаторами теми).
2. Конкурс бізнес-ідей.
3. Конкурс соціальних проектів.
4. Конкурс наукових робіт «Спудейські есеї».
  Фіналістом V Всеукраїнського молодіжного конкурсу «Новітній інтелект України» у номінації «Спудейські есеї» став Максимів Дмитро студент 502 гр.
  Другий рік поспіль студенти ЛДФА є учасниками Конкурсу студентських проектів «Перший кар'єрний крок», який організовуєтьсяЛьвівською міською радою. Основна мета проекту – пошук та підтримка талановитої молоді, можливість виявити свої вміння при реалізації проекту спільно з посадовцями Львівської міської ради.
  З метою підвищення рівня мовної освіти студенти академії активно залучаються до участі у літературних конкурсах. Так, переможцем II (обласного) етапу Міжнародного мовно-літературний конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у 2010-2011 н.р. став студент першого курсу ЛДФА Сукмановський Богдан.
  Слід зазначити, що й надалі основними орієнтирами у науковій діяльності ЛДФА залишатиметься підвищення рівня інтелектуального потенціалу серед студентської молоді через залучення їх до найрізноманітніших науково-практичних заходів.