Новини

14 лютого населення нашої планети поділяється на дві частини: одні кажуть, що кохання не існує, а День Святого Валентина – чергова вигадка маркетологів, інші твердять, що кохання – найсвітліше, найтепліше почуття, яке здатне навіть затятого скептика перетворити на невиправного романтика, а День всіх закоханих – прекрасний привід для всіх, навіть сором'язливих, зізнатись у своїх почуттях.

Та хай там що кажуть скептики, 14 лютого вулиці міста заповнюють люди з квітами, сердечками, валентинками та іншими атрибутами свята, які готові на повний голос говорити про свою любов. Не стали винятком і студенти Львівської державної фінансової академії. У вівторок, 16 лютого, в актовому залі відбувся концерт з нагоди Дня Святого Валентина та розважальна програма «Кохання з першого погляду». Ведучі вечора – неймовірний Купідон (Олег Ткач) та "чорт-спокусник” (Олександр Янічко) – впродовж вечора сперечались, чи існує кохання. Арбітрами суперечки виступили учасники «Кохання з першого погляду» студенти фінансового факультету Микола Макогін, Роман Кулак, Мирослав Блятник та студентки обліково-економічного факультету Христина Когут, Ірина Ковальовська, Вікторія Левченко. З їхньою допомогою Купідон намагався довести, що буває не просто кохання, а ще й кохання з першого погляду.

Відповідаючи на провокаційні питання "чорта-спокусника”, учасники ділились цікавою інформацією про себе. Виявилось, Іра захоплюється стрільбою, а Микола вишиває, Вікторії подобаються фільми на зразок «Обіцяти – не означає одружитись», а Роман любить готувати страви мексиканської кухні.

Марними були сподівання "чорта”, у фіналі таки утворилась пара. На втіху Купідонові Ірина Ковальовська та Роман Кулак стали ідеальною парою вечора.

Подарунки отримали не лише учасники «Кохання з першого погляду». З ініціативи студентської ради фінансового факультету проводився конкурс на найкращу газету до Дня Святого Валентина, переможці якого отримали нагороди від ректора Петра Юрійовича Буряка.

Приємно, коли такі свята об'єднують не лише студентів, а й викладачів. Байдуже, хто і як назве це почуття – прихильність, захоплення, закоханість, пристрасть, жага, любов, кохання. Воно так чи інак полонить кожного з нас незважаючи на стать, вік, релігійні переконання, расову належність і соціальне становище.

Спогади безупинно лились і з вуст доповідачів, і не стихали поміж рядами у залі. Згадували навчання, поїздки на практику, а тоді її найчастіше відбували в колгоспах, перші дні у новозбудованому гуртожитку... Але чи не найбільше згадували кураторів, які тоді фактично замінили рідних батьків. Бурхливими оплесками зустрічали куратора тодішньої 303 групи Жанну Іванівну Ткаченко. Жанна Іванівна через 20 років таки відкрила таємницю одного з вечорів, на якому «циганка» ворожила П.Ю. Буряку. Виявилось, що циганка була студентом, а не студенткою.   Надзвичайно теплий, домашній тон зустрічі, який задав ректор, підхопили випускники. Серед них були присутні перший заступник начальника КРУ у Львівській області Роман Йосипович Кроляк, головний бухгалтер нашої академії Наталія Йосипівна Шукатка, директор департаменту податкового обліку ВАТ «Кредобанк» Наталія Петрівна Скрутовська, головний бухгалтер Тов «Дитячий санаторій «Подільський Артек» Валентина Валентинівна Стручинська (Кіржайкіна) та ін.28 листопада актовий зал академії гостинно приймав випускників фінансового технікуму 1989 року. Привітати своїх колишніх учнів прийшли викладачі, куратори груп, а також ректор академії Петро Юрійович Буряк. Петро Юрійович наголосив, що такі зустрічі важливі не лише для тих, хто завершив навчання 20 років тому, а й для сьогоднішніх студентів, адже вони мають змогу безпосередньо поспілкуватися з випускниками, які вже реалізувались, займають чільні посади у фінансових структурах, отже, можуть поділитись досвідом і дати практичні поради.

Доповнив святковий настрій концерт, який підготували студенти академії для випускників 1989 р. Дві години проминули непомітно, а розходитись ніхто не хотів, тому домовились зустрічатись частіше.

Яскравим завершенням Міжнародної наукової конференції, що відбулась 29 жовтня 2009 р., став концерт за участю студентів-учасників художньої самодіяльності ЛДФА.

21 жовтня 2009 р. відбулась зустріч студентів із заступником голови асоціації письменників Західного регіону Дзвениславою Чабан – Леус, яку організувала куратор 505 групи Наталія Тадеушівна Пак. Темою зустрічі стала творчість та життєвий шлях відомого українського актора, режисера Івана Миколайчука.  

6 жовтня 2009 р. актовий зал заледве вмістив усіх охочих довідатись, хто ж стане переможцем у конкурсі «Викладач року», який організували з нагоди Дня працівника освіти студентський клуб ЛДФА та студентська рада академії. Розпочав вечір ректор П.Ю. Буряк з привітань та вручення нагород найкращим працівникам, на думку адміністрації. Почесну грамоту Міністерства фінансів України за сумлінну працю, високий професіоналізм отримала О.Ф. Сокова.

Концерт, який підготували учасники художньої самодіяльності, вразив усіх своєю цікавою програмою. Він занурив нас у приємну атмосферу, що дозволила відпочити і гарно провести час. Утім родзинкою свята стало вручення нагород найкращим викладачам за версією студентів. Члени студентської ради факультетів провели опитування, щоб визначити хто з викладачів і чим вразив незворушне студентське серце. А перемогу у номінаціях здобули:

„Викладач-Вічний студент” – Прокопович С.М.

„Гарант дисципліни” – Попович Д.В.

„Викладач-Несподіванка” – Пак Н.Т.

„Найкращий Лектор” – Пікулик О.І.

„Викладач-Цікавинка” – Лозан Н.З.

„Викладач-Живчик” – Юкіш В.В.

„Викладач-Вишуканість” – Шкулка С.К.

„Викладач-Толерантність” – Максимук О.В

„Викладач- Хакер” – Задвірний Я.О.

„Найкращий педагог-менеджер” – Буряк П.Ю.

Своїми враженнями після концерту поділилися наші викладачі:

Ольга Федорівна Сокова: "Концерт дуже сподобався, одразу видно, що студенти доклали максимум зусиль. Дякую Вам за чудовий відпочинок!”

Емілія Іванівна Костишина: "Дуже коректно і вдало дібрані номінації. Сама програма була захопливою, несподіване і гармонійне поєднання офіційного і розважального стилю!”

Юрій Юрійович Сливка: "В академії є відчуття єдиної родини, тут панує домашній затишок. Вразило те, що керівництво персонально вітає працівників. А саме свято було чудове і проведене на високому рівні”.

Сабіна Маліновська

Своїх першокурсників радо вітала 1 вересня 2009 р. Львівська державна фінансова академія на чолі з ректором професором  не зіпсувало навіть несподіване вимкнення електроенергії, а традиційний вальс Петро Юрійович та студентка-першокурсниця вправно станцювали під дружнє раз-два-три.

30 червня 2009 р. у Національному академічному українському драматичному театрі ім. М. Заньковецької відбулось урочисте вручення дипломів випускникам академії. Прощальні настанови ректора та деканів, теплі слова кураторів та гостей, радісні усмішки батьків, – і омріяний диплом!

Подарунком для випускників став концерт, який підготували студенти І – IV курсів.

У рамках лекторію «Краса врятує світ» 19 травня 2009 р. в актовому залі ЛДФА відбулася зустріч з доцентом, кандидатом філософських наук, поетом Олегом Васюковим, присвячена пам'яті композитора Володимира Івасюка.

Відкрив вечір завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, професор, доктор педагогічних наук Григорій Васянович. Олег Казимирович презентував студентам та викладачам академії свій спільний проект з композитором Валерієм Квасневським – «Реквієм». На зустрічі також був присутній автор триптиха «Червона Рута» художник Микола Горда.

Остання зустріч з Орфеєм

(спогад-реквієм)

Пам'яті композитора і поета

Володимира Івасюка

* * *

(уривок)

Мабуть, той звичай в наших генах –

І нерозумний, і сумний –

Вважать, що геній – ще не геній,

Коли він поруч і живий.

Тож най цих спогадів рядки

Хоча би стрічкою тонкою

Вплетуться в Пам'яті Вінки

Над ранньою Співця труною.

Щоби палало невгасимо

Нам у віках ім'я Його,

Орфеєм ніжним України

Назвав народ Співця свого.

І вірю я, що у висотах,

Де чистих душ слід не зника,

На чарівній космічній ноті

Бринить «Зоря ІВАСЮКА».

Її поки що астрономи

Не віднайшли, але знайдуть

І у реєстр нових поповнень

Під іменем цим занесуть!

Яка б нас не гнітила скрута,

Та виживе наш рідний край,

Бо в нім цвіте ЧЕРВОНА РУТА

І грає в горах ВОДОГРАЙ!

Львів,1998.

У виконанні студентів академії звучали твори Володимира Івасюка: «Балада про мальви», «Жовтий лист», «Два перстені», «Водограй», «Нестримна течія».

•   Мама... Таке просте, легке і водночас потужне слово. Кожен з нас вголос чи подумки повторює його щодня безліч разів. Мама – найрідніша людина, вона дає нам життя, виховує, вчить, підтримує, втамовує біль. Мама усуває перешкоди на нашому шляху, відмежовує нас від клопотів, перевертає світ у наших інтересах. Мама завжди поруч, коли нам потрібна допомога чи порада...

У 1914 р. на клопотання Анни Джервіс (вона рано втратила матір і запропонувала, щоб люди разом вшановували і матір-неньку, і матір-Землю, і Матір Божу) Конгрес США офіційно визнав День матері як державне свято. Після Першої світової війни День матері почали святкувати у Швеції, Норвегії, Данії, Німеччині, Чехії.

Серед української громади святкування Дня матері вперше організував Союз українок Канади у 1928 році. Наступного року це свято відзначали вже й у Львові. Ініціатором урочистостей була редактор тижневика «Жіноча доля» Олена Кисилевська. Відтоді у другу неділю травня День матері святкували дуже широко. З 1990 року свято Матері офіційно повернулось в Україну.

12 травня 2009 р. святковий вечір з нагоди Дня матері провели студенти 107 та 108 груп разом з кураторами Л.Ю. Шевців та Г.І. Рутар. У концертній програмі взяли участь дитячий ансамбль сопілкарів та вокальний гурток студентського клубу ЛДФА.

До 195-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка 25 березня 2009 р. у міському палаці культури ім. Г. Хоткевича відбувся Шевченківський вечір, організований Студентською Радою Львова. У концертній програмі участь взяли студенти академії Олег Ткач (109 група) та Ірина Левицька (210 група).

 •    18 березня 2009 р. студенти 109 та 110 групи обліково-економічного факультету організували вечір з нагоди 195 річниці від дня народження

Т.Г. Шевченка «Кохання віршами лилось». Вечір викликав неабияке зацікавлення у глядачів, адже Шевченко відкрився їм не лише як талановитий художник, геніальний поет та письменник, а й як сентиментальна людина, почуття якої плавно перетікали у твори.

  •   Конкурс «Дует з викладачем» відбувся 5 березня 2009 р. в актовому залі ЛДФА. Це була унікальна подія, адже він проводився вперше. Змагались у двох номінаціях: вокальні і танцювальні дуети.

Першими на сцену вийшли Ірина Левицька (студентка 210 групи) та декан факультету післядипломної освіти та довузівської підготовки Галина Вікторівна Капленко з піснею «Відірватись від землі». «Відривались» настільки бурхливо, що журі, яке очолив ректор академії Петро Юрійович Буряк, саме цю пару назвало «Найкращим вокальним дуетом».

Далі композицію «Я піду в далекі гори», виконали студентка 304 групи Христина Онишків та доцент кафедри математики Володимир Костянтинович Гануліч. «Пісню на два серця» заспівали студентка 102 групи Іванна Лепецька та старший викладач кафедри економічної теорії Орест Іванович Кулик.

Бурхливі оплески викликали пісні «Zawsze z tobą», яку заспівали студентка 107 групи Цісар Олена та старший викладач кафедри економічної кібернетики Ярослав Олександрович Задвірний, та «Venus» у виконанні студентки 408 групи Миць Мар’яни та старшого викладача кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Ольги Іванівни Пастушенко. Їхня фраза про пачку паперу спровокувала вибух сміху та емоцій і її ще довго згадуватимуть у різних студентських приколах та історіях.

Драйвовий рок-н-рол продемонстрували студентка 205 групи Ірина Карпа та доцент кафедри економічної теорії Володимир Володимирович Юкіш. Запальний твіст показали студентка 409 групи Оксана Федькович та кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри економічної кібернетики Орест Якович Мищишин. Їхній конкурсний номер викликав величезний шквал аплодисментів. Не відставала ні на крок за своєю феєричністю самба у виконанні студентів 109 групи Максима і Михайла Цимбалів та старшого викладача кафедри економічної кібернетики Іванни Романівни Мищишин. Аргентинське танго виконали голова студентської ради обліково-економічного факультету Мар’яна Дякович та кандидат економічних наук, доцент Андрій Євгенович Жмуркевич.

Прекрасний вальс виконали студентка 508 групи Ірина Власюк і старший викладач кафедри економічної кібернетики Володимир Юрійович Ситник. «Дуже легко і ніжно», - можна було сказати дивлячись на цей дует. Напевно, так подумали і члени журі, адже ця пара отримала першість серед танцювальних номінацій.

Окрему нагороду здобули ведучі вечора старший викладач кафедри економіки і підприємництва Яніна Юріївна Карпова та студент 109 групи Олег Ткач.

  •   19 грудня 2008 р. студенти та викладачі академії вкотре взяли участь у благодійній акції «Миколай тебе не забуде». Цього року вони відвідали дитячі сиротинці у Дрогобичі та Стрию.

 •    У розважальному комплексі «Галактика» 17 грудня 2008 р. студенти організували вечірку, на яку запросили викладачів ЛДФА. Родзинкою вечора став виступ команди КВК «Все іде за планом». 

 •    29 листопада 2008 р. відбулась зустріч випускників 1998 року, які закінчували тоді ще фінансовий коледж, зі студентами академії. Спогади про студентські роки чергувались з виступами колишніх кураторів груп. А подарунком від студентів став концерт.

 •    З нагоди Дня працівника освіти 7 жовтня 2008 р. відбувся святковий концерт та вручення нагород найкращим викладачам академії.

 •    З нагоди річниці дня народження славетної української співачки Соломії Крушельницької, 23 вересня 2008 р. була організована зустріч студентів 402 групи (куратор Н.Т. Пак) із заступником голови асоціації письменників Західного регіону Дзвениславою Чабан – Леус. 

•   1 вересня 2008 р. на площі біля гуртожитку академії нова хвиля першокурсників стала повноправними студентами ЛДФА.

 •    Вручення дипломів випускникам академії 2008 р. відбулось 25 червня у Львівській обласній філармонії. Теплі спогади про незабутні п’ять років навчання, щирі усмішки друзів, смуток прощання і радість очікування нового наповнили вечір гарними враженнями. А чудовий настрій створив концерт учасників художньої самодіяльності академії.

 •   6 червня 2008 р. на базі Львівської державної фінансової академії відбувся І Всеукраїнський конкурс «Міс Фінанси – 2008». Серед представниць ВНЗ, які підпорядковуються Міністерству фінансів України, поважне журі, що очолив ректор ЛДФА Петро Юрійович Буряк, обирало найбільш гідну.

Нашу академію представляла студентка V-го курсу Юлія Модна. Харківський інститут фінансів - студентка IV курсу Аліса Твердохліб, першокурсниця Марія Степанова представляла Одеський інститут фінансів, Вікторія Кузнецова, яка навчається на I курсі приїхала від Донецької філії Українського державного університету фінансів, Чернівці делегували студентку I-го курсу Буковинської фінансової академії Ольгу Мартинович і Український державний університет фінансів та міжнародної торгівлі представляла киянка студентка II курсу Таїсія Фесенко.

Дівчата пройшли кілька випробувань, в яких показали себе якнайкраще. Перший конкурс «Візитна картка» передбачав вихід в українських строях, а оскільки справжня українка закохана у своє місто і з гордістю розповідає про нього, то наступним конкурсним завданням був відеоролик, в якому учасниці ділились своїми почуттями до рідного міста.

Третій конкурс під назвою «Реклама» передбачав вихід дівчат у ділових костюмах. Кожній з них випало завдання прорекламувати товари чи послуги спонсорів конкурсу, а саме: ТзОв «Старий замок», Західне головне регіональне управління ПриватБанку, салон весільних суконь «Два серця», журнал про весілля та його наслідки «Майже одружені», ПП «Денді» та Львівську обласну профспілкову організацію фінансово-банківських працівників.

Свої таланти дівчата демонстрували у конкурсі «Я – така!» Всі учасниці показали танцювальні номери, а наша Юля виконала пісню «Україна».

Справжнє захоплення викликала у глядачів та журі конкурсу поява на сцені дівчат у весільних сукнях від салону «Два серця» та вихід у вечірніх сукнях. Справжні королеви гідно витримали усі випробовування і зачарували не одне чоловіче серце у залі.

А титул «Міс фінанси 2008» отримала Юлія Модна. Друге місце завоювала студентка з Чернівців – Ольга Мартинович, а третє – харків’янка Аліса Твердохліб.

 •    14 травня 2008 р. команда КВК Львівської державної фінансової академії «Все іде за планом» взяла участь у Третьому всеукраїнському конкурсі команд КВК, який відбувся на базі Харківського інституту фінансів.

 •    7 травня 2008 р. в актовому залі ЛДФА відбулась творча зустріч студентів з поетом, доктором педагогічних наук, професором Григорієм Петровичем Васяновичем. Питання співвідношення людської духовності, моральної цнотливості і, водночас, неприхованої жадоби влади, слави, корисливості й підступності, які висвітлює у своїх поезіях автор, викликали чималий інтерес у присутніх.

Та чи не найбільше місце у поетичних збірках Г.П. Васяновича посідає одвічна тема кохання. Захоплення жінкою, дружба, вірність, взаємна любов і повага – те, що дає крила і наснагу жити та творити, – не залишило байдужими студентів та викладачів.

Любов як сумнів... світе, мій!

Любилось – не любилось...

Була ненасить прагнень, мрій,

А нині, що лишилось?

Не вір тому, що чар краси

Не міг в собі здолати,

Але щасливий серцем будь,

Що вмів колись кохати.

Якщо на схилі сивих літ,

Згадаєш час нектарний,

Скажи одне лиш: «Я любив»,

Це значить – жив не марно!

Г. Васянович

 •    17 квітня 2008р. студенти 301 групи (куратор О.І. Кулик) організували відкритий виховний захід на тему «Чому люди одружуються? Весілля та його наслідки» за участю практичного психолога С.В. Незабитовської, редактора журналу «Майже одружені» Дани Ганус, дизайнера весільного одягу Назарія Боблика, організатора урочистих подій та фотографа студії «Дежавю».  

 •    З приходом весни оживає все довкола! Хочеться дихати на повні груди, жити і кохати, а також дарувати радість найчарівнішим, наймилішим, найдорожчим жінкам. Подарунком для чарівної половини академії став 11 березня 2008 р. концерт – «Жінка – квітуча весна». А що ще потрібно жінкам для повного щастя?

Що жінці потрібно для повного щастя,

Навряд чи мужчинам збагнути це вдасться,

Та все ж, щоб життя вам здавалося раєм,

Сьогодні від щирого серця бажаєм:

Здобутків у праці! Погоди ясної!

Здоров’я міцного й любові палкої!

Дітей дуже чемних і завжди слухняних,

Щоб в школі не мали оцінок поганих.

Свекрух, щоб жили якомога подалі,

А дім обминали всі біди й печалі.

І щоб чоловік не хропів цілу нічку,

Роботу робив, цілував ніжно в щічку.

Кохання палкого, як в серіалі,

Не менш як п’ять фільмів – на кожнім каналі!

Сусідів – і знизу, і зверху – безшумних,

Романів курортних і вчинків бездумних!

Відпусток щороку на Чорному морі,

Тістечок смачненьких – без зайвих калорій.

Парфум – від Діора! Вбрання – від Версаче!

Машин-іномарок, щоб везли на дачі.

І аби начальство ваш труд цінувало

Та вас за роботу не раз відзначало,

Платило постійно пристойну зарплату,

Аби вистачало на хліб і на хату.

Й за те, що гаруєте тяжко, мов бджілки,

Хай вам MTC подарує мобілки!

Прикрас, діамантів на сорок каратів,

Щоб вуха не в’янули ваші від матів!

Щоб сонечко ясно світило із неба!

Ну що ще для повного щастя вам треба?

Якщо щось забули, ви нам вибачайте

І подумки все це до цього додайте.

 •    Творчу зустріч з поетом, членом Національної спілки журналістів України, кандидатом філософських наук, доцентом кафедри соціальних і гуманітарних дисциплін Олегом Казимировичем Васюковим провели студенти 109 групи обліково-економічного факультету 4 березня 2008 р.

 •    14 лютого 2008 р. з нагоди свята закоханих в академії працювала Пошта Святого Валентина. Лавину гарячих зізнань підсумував концерт за участю студентів. «Кохання! Як багато може розказати це слово, і як мало ми знаємо про нього! Кожне кохання має свою історію. Іноді дуже коротку! Можна сказати, історію в мініатюрі! У неї є час зростання і зрілості. Сонячні підйоми... і швидке падіння. Те перше биття серця, яке потім може стати початком нового кохання. Або привести до інфаркту. Кохання не падає з неба, люди будують його самі. І яким воно буде залежить тільки від кожного з нас» – від таких слів навіть найзапекліші скептики починали вірити у всемогутню силу кохання.

 •    14 грудня 2007 р. студенти та викладачі ЛДФА взяли участь у благодійній акції „Миколай тебе не забуде”. На зібрані кошти (6 тис. 400 грн.) були закуплені подарунки для дітей – сиріт.

За підтримки молочної компанії „Галичина”, яка також долучилась до цієї благородної справи, ми відвідали дитячий будинок №1. Добрий ангел та Святий Миколай (у виконанні студента 210 групи Костянтина Бебка) роздали дітям подарунки, а вони потішили нас неймовірною кількістю віршиків та пісень.

Дякуємо всім, хто долучився до цієї акції. Сподіваємось, що турбота про дітей, які позбавлені батьківської опіки, стане для нас доброю традицією.

14 лютого населення нашої планети поділяється на дві частини: одні кажуть, що кохання не існує, а День Святого Валентина – чергова вигадка маркетологів, інші твердять, що кохання – найсвітліше, найтепліше почуття, яке здатне навіть затятого скептика перетворити на невиправного романтика, а День всіх закоханих – прекрасний привід для всіх, навіть сором'язливих, зізнатись у своїх почуттях.

   Та хай там що кажуть скептики, 14 лютого вулиці міста заповнюють люди з квітами, сердечками, валентинками та іншими атрибутами свята, які готові на повний голос говорити про свою любов. Не стали винятком і студенти Львівської державної фінансової академії. У вівторок, 16 лютого, в актовому залі відбувся концерт з нагоди Дня Святого Валентина та розважальна програма «Кохання з першого погляду». Ведучі вечора – неймовірний Купідон (Олег Ткач) та "чорт-спокусник” (Олександр Янічко) – впродовж вечора сперечались, чи існує кохання. Арбітрами суперечки виступили учасники «Кохання з першого погляду» студенти фінансового факультету Микола Макогін, Роман Кулак, Мирослав Блятник та студентки обліково-економічного факультету Христина Когут, Ірина Ковальовська, Вікторія Левченко. З їхньою допомогою Купідон намагався довести, що буває не просто кохання, а ще й кохання з першого погляду.

Відповідаючи на провокаційні питання "чорта-спокусника”, учасники ділились цікавою інформацією про себе. Виявилось, Іра захоплюється стрільбою, а Микола вишиває, Вікторії подобаються фільми на зразок «Обіцяти – не означає одружитись», а Роман любить готувати страви мексиканської кухні.

   Марними були сподівання "чорта”, у фіналі таки утворилась пара. На втіху Купідонові Ірина Ковальовська та Роман Кулак стали ідеальною парою вечора.

   Подарунки отримали не лише учасники «Кохання з першого погляду». З ініціативи студентської ради фінансового факультету проводився конкурс на найкращу газету до Дня Святого Валентина, переможці якого отримали нагороди від ректора Петра Юрійовича Буряка.

   Приємно, коли такі свята об'єднують не лише студентів, а й викладачів. Байдуже, хто і як назве це почуття – прихильність, захоплення, закоханість, пристрасть, жага, любов, кохання. Воно так чи інак полонить кожного з нас незважаючи на стать, вік, релігійні переконання, расову належність і соціальне становище.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   28 листопада актовий зал академії гостинно приймав випускників фінансового технікуму 1989 року. Привітати своїх колишніх учнів прийшли викладачі, куратори груп, а також ректор академії Петро Юрійович Буряк. Петро Юрійович наголосив, що такі зустрічі важливі не лише для тих, хто завершив навчання 20 років тому, а й для сьогоднішніх студентів, адже вони мають змогу безпосередньо поспілкуватися з випускниками, які вже реалізувались, займають чільні посади у фінансових структурах, отже, можуть поділитись досвідом і дати практичні поради.

   Надзвичайно теплий, домашній тон зустрічі, який задав ректор, підхопили випускники. Серед них були присутні перший заступник начальника КРУ у Львівській області Роман Йосипович Кроляк, головний бухгалтер нашої академії Наталія Йосипівна Шукатка, директор департаменту податкового обліку ВАТ «Кредобанк» Наталія Петрівна Скрутовська, головний бухгалтер Тов «Дитячий санаторій «Подільський Артек» Валентина Валентинівна Стручинська (Кіржайкіна) та ін.

   Спогади безупинно лились і з вуст доповідачів, і не стихали поміж рядами у залі. Згадували навчання, поїздки на практику, а тоді її найчастіше відбували в колгоспах, перші дні у новозбудованому гуртожитку... Але чи не найбільше згадували кураторів, які тоді фактично замінили рідних батьків. Бурхливими оплесками зустрічали куратора тодішньої 303 групи Жанну Іванівну Ткаченко. Жанна Іванівна через 20 років таки відкрила таємницю одного з вечорів, на якому «циганка» ворожила П.Ю. Буряку. Виявилось, що циганка була студентом, а не студенткою.

   Доповнив святковий настрій концерт, який підготували студенти академії для випускників 1989 р. Дві години проминули непомітно, а розходитись ніхто не хотів, тому домовились зустрічатись частіше.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Яскравим завершенням Міжнародної наукової конференції, що відбулась 29 жовтня 2009 р., став концерт за участю студентів-учасників художньої самодіяльності ЛДФА.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   21 жовтня 2009 р. відбулась зустріч студентів із заступником голови асоціації письменників Західного регіону Дзвениславою Чабан – Леус, яку організувала куратор 505 групи Наталія Тадеушівна Пак. Темою зустрічі стала творчість та життєвий шлях відомого українського актора, режисера Івана Миколайчука.  

 

 

 

   6 жовтня 2009 р. актовий зал заледве вмістив усіх охочих довідатись, хто ж стане переможцем у конкурсі «Викладач року», який організували з нагоди Дня працівника освіти студентський клуб ЛДФА та студентська рада академії. Розпочав вечір ректор П.Ю. Буряк з привітань та вручення нагород найкращим працівникам, на думку адміністрації. Почесну грамоту Міністерства фінансів України за сумлінну працю, високий професіоналізм отримала О.Ф. Сокова.

Концерт, який підготували учасники художньої самодіяльності, вразив усіх своєю цікавою програмою. Він занурив нас у приємну атмосферу, що дозволила відпочити і гарно провести час. Утім родзинкою свята стало вручення нагород найкращим викладачам за версією студентів. Члени студентської ради факультетів провели опитування, щоб визначити хто з викладачів і чим вразив незворушне студентське серце. А перемогу у номінаціях здобули:

„Викладач-Вічний студент” – Прокопович С.М.

„Гарант дисципліни” – Попович Д.В.

„Викладач-Несподіванка” – Пак Н.Т.

„Найкращий Лектор” – Пікулик О.І.

„Викладач-Цікавинка” – Лозан Н.З.

„Викладач-Живчик” – Юкіш В.В.

„Викладач-Вишуканість” – Шкулка С.К.

„Викладач-Толерантність” – Максимук О.В

„Викладач- Хакер” – Задвірний Я.О.

„Найкращий педагог-менеджер” – Буряк П.Ю.

 

 

 

 

     

 

 

     

 

 

Своїми враженнями після концерту поділилися наші викладачі:

Ольга Федорівна Сокова: "Концерт дуже сподобався, одразу видно, що студенти доклали максимум зусиль. Дякую Вам за чудовий відпочинок!”

Емілія Іванівна Костишина: "Дуже коректно і вдало дібрані номінації. Сама програма була захопливою, несподіване і гармонійне поєднання офіційного і розважального стилю!”

Юрій Юрійович Сливка: "В академії є відчуття єдиної родини, тут панує домашній затишок. Вразило те, що керівництво персонально вітає працівників. А саме свято було чудове і проведене на високому рівні”.

Сабіна Маліновська

 

  

 

   Своїх першокурсників радо вітала 1 вересня 2009 р. Львівська державна фінансова академія на чолі з ректором професором  не зіпсувало навіть несподіване вимкнення електроенергії, а традиційний вальс Петро Юрійович та студентка-першокурсниця вправно станцювали під дружнє раз-два-три.

 

   

  30 червня 2009 р. у Національному академічному українському драматичному театрі ім. М. Заньковецької відбулось урочисте вручення дипломів випускникам академії. Прощальні настанови ректора та деканів, теплі слова кураторів та гостей, радісні усмішки батьків, – і омріяний диплом!

Подарунком для випускників став концерт, який підготували студенти І – IV курсів.

 

   
   

 

 

 

 

•  У рамках лекторію «Краса врятує світ» 19 травня 2009 р. в актовому залі ЛДФА відбулася зустріч з доцентом, кандидатом філософських наук, поетом Олегом Васюковим, присвячена пам'яті композитора Володимира Івасюка.

Відкрив вечір завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, професор, доктор педагогічних наук Григорій Васянович. Олег Казимирович презентував студентам та викладачам академії свій спільний проект з композитором Валерієм Квасневським – «Реквієм». На зустрічі також був присутній автор триптиха «Червона Рута» художник Микола Горда.

 

 

   
   

 

 

Остання зустріч з Орфеєм

(спогад-реквієм)

Пам'яті композитора і поета

Володимира Івасюка

* * *

(уривок)

Мабуть, той звичай в наших генах –

І нерозумний, і сумний –

Вважать, що геній – ще не геній,

Коли він поруч і живий.

Тож най цих спогадів рядки

Хоча би стрічкою тонкою

Вплетуться в Пам'яті Вінки

Над ранньою Співця труною.

Щоби палало невгасимо

Нам у віках ім'я Його,

Орфеєм ніжним України

Назвав народ Співця свого.

І вірю я, що у висотах,

Де чистих душ слід не зника,

На чарівній космічній ноті

Бринить «Зоря ІВАСЮКА».

Її поки що астрономи

Не віднайшли, але знайдуть

І у реєстр нових поповнень

Під іменем цим занесуть!

Яка б нас не гнітила скрута,

Та виживе наш рідний край,

Бо в нім цвіте ЧЕРВОНА РУТА

І грає в горах ВОДОГРАЙ!

Львів,1998.

У виконанні студентів академії звучали твори Володимира Івасюка: «Балада про мальви», «Жовтий лист», «Два перстені», «Водограй», «Нестримна течія».

•   Мама... Таке просте, легке і водночас потужне слово. Кожен з нас вголос чи подумки повторює його щодня безліч разів. Мама – найрідніша людина, вона дає нам життя, виховує, вчить, підтримує, втамовує біль. Мама усуває перешкоди на нашому шляху, відмежовує нас від клопотів, перевертає світ у наших інтересах. Мама завжди поруч, коли нам потрібна допомога чи порада...

У 1914 р. на клопотання Анни Джервіс (вона рано втратила матір і запропонувала, щоб люди разом вшановували і матір-неньку, і матір-Землю, і Матір Божу) Конгрес США офіційно визнав День матері як державне свято. Після Першої світової війни День матері почали святкувати у Швеції, Норвегії, Данії, Німеччині, Чехії.

Серед української громади святкування Дня матері вперше організував Союз українок Канади у 1928 році. Наступного року це свято відзначали вже й у Львові. Ініціатором урочистостей була редактор тижневика «Жіноча доля» Олена Кисилевська. Відтоді у другу неділю травня День матері святкували дуже широко. З 1990 року свято Матері офіційно повернулось в Україну.

12 травня 2009 р. святковий вечір з нагоди Дня матері провели студенти 107 та 108 груп разом з кураторами Л.Ю. Шевців та Г.І. Рутар. У концертній програмі взяли участь дитячий ансамбль сопілкарів та вокальний гурток студентського клубу ЛДФА.

•   До 195-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка 25 березня 2009 р. у міському палаці культури ім. Г. Хоткевича відбувся Шевченківський вечір, організований Студентською Радою Львова. У концертній програмі участь взяли студенти академії Олег Ткач (109 група) та Ірина Левицька (210 група).

 •    18 березня 2009 р. студенти 109 та 110 групи обліково-економічного факультету організували вечір з нагоди 195 річниці від дня народження

Т.Г. Шевченка «Кохання віршами лилось». Вечір викликав неабияке зацікавлення у глядачів, адже Шевченко відкрився їм не лише як талановитий художник, геніальний поет та письменник, а й як сентиментальна людина, почуття якої плавно перетікали у твори.

  •   Конкурс «Дует з викладачем» відбувся 5 березня 2009 р. в актовому залі ЛДФА. Це була унікальна подія, адже він проводився вперше. Змагались у двох номінаціях: вокальні і танцювальні дуети.

Першими на сцену вийшли Ірина Левицька (студентка 210 групи) та декан факультету післядипломної освіти та довузівської підготовки Галина Вікторівна Капленко з піснею «Відірватись від землі». «Відривались» настільки бурхливо, що журі, яке очолив ректор академії Петро Юрійович Буряк, саме цю пару назвало «Найкращим вокальним дуетом».

Далі композицію «Я піду в далекі гори», виконали студентка 304 групи Христина Онишків та доцент кафедри математики Володимир Костянтинович Гануліч. «Пісню на два серця» заспівали студентка 102 групи Іванна Лепецька та старший викладач кафедри економічної теорії Орест Іванович Кулик.

Бурхливі оплески викликали пісні «Zawsze z tobą», яку заспівали студентка 107 групи Цісар Олена та старший викладач кафедри економічної кібернетики Ярослав Олександрович Задвірний, та «Venus» у виконанні студентки 408 групи Миць Мар’яни та старшого викладача кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Ольги Іванівни Пастушенко. Їхня фраза про пачку паперу спровокувала вибух сміху та емоцій і її ще довго згадуватимуть у різних студентських приколах та історіях.

Драйвовий рок-н-рол продемонстрували студентка 205 групи Ірина Карпа та доцент кафедри економічної теорії Володимир Володимирович Юкіш. Запальний твіст показали студентка 409 групи Оксана Федькович та кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри економічної кібернетики Орест Якович Мищишин. Їхній конкурсний номер викликав величезний шквал аплодисментів. Не відставала ні на крок за своєю феєричністю самба у виконанні студентів 109 групи Максима і Михайла Цимбалів та старшого викладача кафедри економічної кібернетики Іванни Романівни Мищишин. Аргентинське танго виконали голова студентської ради обліково-економічного факультету Мар’яна Дякович та кандидат економічних наук, доцент Андрій Євгенович Жмуркевич.

Прекрасний вальс виконали студентка 508 групи Ірина Власюк і старший викладач кафедри економічної кібернетики Володимир Юрійович Ситник. «Дуже легко і ніжно», - можна було сказати дивлячись на цей дует. Напевно, так подумали і члени журі, адже ця пара отримала першість серед танцювальних номінацій.

Окрему нагороду здобули ведучі вечора старший викладач кафедри економіки і підприємництва Яніна Юріївна Карпова та студент 109 групи Олег Ткач.

  •   19 грудня 2008 р. студенти та викладачі академії вкотре взяли участь у благодійній акції «Миколай тебе не забуде». Цього року вони відвідали дитячі сиротинці у Дрогобичі та Стрию.

 •    У розважальному комплексі «Галактика» 17 грудня 2008 р. студенти організували вечірку, на яку запросили викладачів ЛДФА. Родзинкою вечора став виступ команди КВК «Все іде за планом». 

 •    29 листопада 2008 р. відбулась зустріч випускників 1998 року, які закінчували тоді ще фінансовий коледж, зі студентами академії. Спогади про студентські роки чергувались з виступами колишніх кураторів груп. А подарунком від студентів став концерт.

 •    З нагоди Дня працівника освіти 7 жовтня 2008 р. відбувся святковий концерт та вручення нагород найкращим викладачам академії.

 •    З нагоди річниці дня народження славетної української співачки Соломії Крушельницької, 23 вересня 2008 р. була організована зустріч студентів 402 групи (куратор Н.Т. Пак) із заступником голови асоціації письменників Західного регіону Дзвениславою Чабан – Леус. 

•   1 вересня 2008 р. на площі біля гуртожитку академії нова хвиля першокурсників стала повноправними студентами ЛДФА.

 •    Вручення дипломів випускникам академії 2008 р. відбулось 25 червня у Львівській обласній філармонії. Теплі спогади про незабутні п’ять років навчання, щирі усмішки друзів, смуток прощання і радість очікування нового наповнили вечір гарними враженнями. А чудовий настрій створив концерт учасників художньої самодіяльності академії.

 •   6 червня 2008 р. на базі Львівської державної фінансової академії відбувся І Всеукраїнський конкурс «Міс Фінанси – 2008». Серед представниць ВНЗ, які підпорядковуються Міністерству фінансів України, поважне журі, що очолив ректор ЛДФА Петро Юрійович Буряк, обирало найбільш гідну.

Нашу академію представляла студентка V-го курсу Юлія Модна. Харківський інститут фінансів - студентка IV курсу Аліса Твердохліб, першокурсниця Марія Степанова представляла Одеський інститут фінансів, Вікторія Кузнецова, яка навчається на I курсі приїхала від Донецької філії Українського державного університету фінансів, Чернівці делегували студентку I-го курсу Буковинської фінансової академії Ольгу Мартинович і Український державний університет фінансів та міжнародної торгівлі представляла киянка студентка II курсу Таїсія Фесенко.

Дівчата пройшли кілька випробувань, в яких показали себе якнайкраще. Перший конкурс «Візитна картка» передбачав вихід в українських строях, а оскільки справжня українка закохана у своє місто і з гордістю розповідає про нього, то наступним конкурсним завданням був відеоролик, в якому учасниці ділились своїми почуттями до рідного міста.

Третій конкурс під назвою «Реклама» передбачав вихід дівчат у ділових костюмах. Кожній з них випало завдання прорекламувати товари чи послуги спонсорів конкурсу, а саме: ТзОв «Старий замок», Західне головне регіональне управління ПриватБанку, салон весільних суконь «Два серця», журнал про весілля та його наслідки «Майже одружені», ПП «Денді» та Львівську обласну профспілкову організацію фінансово-банківських працівників.

Свої таланти дівчата демонстрували у конкурсі «Я – така!» Всі учасниці показали танцювальні номери, а наша Юля виконала пісню «Україна».

Справжнє захоплення викликала у глядачів та журі конкурсу поява на сцені дівчат у весільних сукнях від салону «Два серця» та вихід у вечірніх сукнях. Справжні королеви гідно витримали усі випробовування і зачарували не одне чоловіче серце у залі.

А титул «Міс фінанси 2008» отримала Юлія Модна. Друге місце завоювала студентка з Чернівців – Ольга Мартинович, а третє – харків’янка Аліса Твердохліб.

 Та чи не найбільше місце у поетичних збірках Г.П. Васяновича посідає одвічна тема кохання. Захоплення жінкою, дружба, вірність, взаємна любов і повага – те, що дає крила і наснагу жити та творити, – не залишило байдужими студентів та викладачів. •    7 травня 2008 р. в актовому залі ЛДФА відбулась творча зустріч студентів з поетом, доктором педагогічних наук, професором Григорієм Петровичем Васяновичем. Питання співвідношення людської духовності, моральної цнотливості і, водночас, неприхованої жадоби влади, слави, корисливості й підступності, які висвітлює у своїх поезіях автор, викликали чималий інтерес у присутніх. •    14 травня 2008 р. команда КВК Львівської державної фінансової академії «Все іде за планом» взяла участь у Третьому всеукраїнському конкурсі команд КВК, який відбувся на базі Харківського інституту фінансів.

Любов як сумнів... світе, мій!

Любилось – не любилось...

Була ненасить прагнень, мрій,

А нині, що лишилось?

Не вір тому, що чар краси

Не міг в собі здолати,

Але щасливий серцем будь,

Що вмів колись кохати.

Якщо на схилі сивих літ,

Згадаєш час нектарний,

Скажи одне лиш: «Я любив»,

Це значить – жив не марно!

Г. Васянович

 •    17 квітня 2008р. студенти 301 групи (куратор О.І. Кулик) організували відкритий виховний захід на тему «Чому люди одружуються? Весілля та його наслідки» за участю практичного психолога С.В. Незабитовської, редактора журналу «Майже одружені» Дани Ганус, дизайнера весільного одягу Назарія Боблика, організатора урочистих подій та фотографа студії «Дежавю».  

 •    З приходом весни оживає все довкола! Хочеться дихати на повні груди, жити і кохати, а також дарувати радість найчарівнішим, наймилішим, найдорожчим жінкам. Подарунком для чарівної половини академії став 11 березня 2008 р. концерт – «Жінка – квітуча весна». А що ще потрібно жінкам для повного щастя?

Що жінці потрібно для повного щастя,

Навряд чи мужчинам збагнути це вдасться,

Та все ж, щоб життя вам здавалося раєм,

Сьогодні від щирого серця бажаєм:

Здобутків у праці! Погоди ясної!

Здоров’я міцного й любові палкої!

Дітей дуже чемних і завжди слухняних,

Щоб в школі не мали оцінок поганих.

Свекрух, щоб жили якомога подалі,

А дім обминали всі біди й печалі.

І щоб чоловік не хропів цілу нічку,

Роботу робив, цілував ніжно в щічку.

Кохання палкого, як в серіалі,

Не менш як п’ять фільмів – на кожнім каналі!

Сусідів – і знизу, і зверху – безшумних,

Романів курортних і вчинків бездумних!

Відпусток щороку на Чорному морі,

Тістечок смачненьких – без зайвих калорій.

Парфум – від Діора! Вбрання – від Версаче!

Машин-іномарок, щоб везли на дачі.

І аби начальство ваш труд цінувало

Та вас за роботу не раз відзначало,

Платило постійно пристойну зарплату,

Аби вистачало на хліб і на хату.

Й за те, що гаруєте тяжко, мов бджілки,

Хай вам MTC подарує мобілки!

Прикрас, діамантів на сорок каратів,

Щоб вуха не в’янули ваші від матів!

Щоб сонечко ясно світило із неба!

Ну що ще для повного щастя вам треба?

Якщо щось забули, ви нам вибачайте

І подумки все це до цього додайте.

 •    Творчу зустріч з поетом, членом Національної спілки журналістів України, кандидатом філософських наук, доцентом кафедри соціальних і гуманітарних дисциплін Олегом Казимировичем Васюковим провели студенти 109 групи обліково-економічного факультету 4 березня 2008 р.

 •    14 лютого 2008 р. з нагоди свята закоханих в академії працювала Пошта Святого Валентина. Лавину гарячих зізнань підсумував концерт за участю студентів. «Кохання! Як багато може розказати це слово, і як мало ми знаємо про нього! Кожне кохання має свою історію. Іноді дуже коротку! Можна сказати, історію в мініатюрі! У неї є час зростання і зрілості. Сонячні підйоми... і швидке падіння. Те перше биття серця, яке потім може стати початком нового кохання. Або привести до інфаркту. Кохання не падає з неба, люди будують його самі. І яким воно буде залежить тільки від кожного з нас» – від таких слів навіть найзапекліші скептики починали вірити у всемогутню силу кохання. 

 •    14 грудня 2007 р. студенти та викладачі ЛДФА взяли участь у благодійній акції „Миколай тебе не забуде”. На зібрані кошти (6 тис. 400 грн.) були закуплені подарунки для дітей – сиріт.

За підтримки молочної компанії „Галичина”, яка також долучилась до цієї благородної справи, ми відвідали дитячий будинок №1. Добрий ангел та Святий Миколай (у виконанні студента 210 групи Костянтина Бебка) роздали дітям подарунки, а вони потішили нас неймовірною кількістю віршиків та пісень.

Дякуємо всім, хто долучився до цієї акції. Сподіваємось, що турбота про дітей, які позбавлені батьківської опіки, стане для нас доброю традицією.